Connected Launch Party 

Uvedení hodinek Connected na český trh je událost, která si zasloužila mnoho pozornosti už jen díky tomu, že je geekové i všichni ostatní milovníci moderních technologií s nadšením očekávali přes dva roky. Luxusní smartwatch s Android Wear běžící na procesoru Intel v luxusním titanovém pouzdře od TAG Heuer byly poprvé v České republice k vidění a vyzkoušení na velké tenisové party v pražském Koscomu.

Nadcházející Fed Cupové utkání Česko vs. Švýcarsko a zahájení prodeje dlouho očekávaných smartwatch TAG Heuer Connected – dvě události a dvě témata eventu, který ve středu proběhl v pražské  prodejně hodinek Koscom.

Hlavním hostem byla Lucie Šafářová, špičková tenistka a Friend of the Brand TAG Heuer. V průběhu večera sehrála virtuální tenisové utkání proti švýcarskému soupeři Stephanovi Pichavantovi – regionálnímu šéfovi společnosti TAG Heuer pro střední Evropu. Dalším tenisovým soupeřem byl Martin Nečas - stoupající juniorská hokejová hvězda, druhý český Friend of the Brand TAG Heuer a zkušený hráč video her. Byli jsme zvědaví, zda na virtuálním tenisovém hřišti zvítězí Luciiny praktické tenisové zkušenosti nebo Martinovy a Stephanovy hráčské grify. Nakonec na celé čáře zvítězila Lucie, tak doufejme, že stejně to dopadne i na nadcházejícím Fed Cupu.

Lucie a Martin mají kromě sportu ještě jednu společnou vášeň a to jsou sociální sítě. Lucie má na Instagramu 172 tis. followerů a Martin přes 14 tis. (aktivní jsou i na Facebooku a Twitteru). O svoje účty se oba starají zcela sami, bez pomoci PR agentur a manažerů, a se svými fanoušky také rádi komunikují v diskusích. Přesně pro ně byly stvořeny hodinky Connected - „náramkový computer“, který je neustále online a neustále po ruce, připraven doručit i odeslat všechny informace a zprávy z vašeho zápěstí bez nutnosti vytahovat a zapínat telefon. 

Vodotěsné titanové pouzdro Connected se safírovým sklem má legendární design TAG Heuer Carrera a je osazené procesorem Intel s operačním systémem Adroid Wear a 4GB pamětí. Kromě speciálních aplikací z dílny TAG Heuer do něj lze nainstalovat přes 4000 aplikací (Hangouts, Mapy, Překladač, Spotify, Fitness, Facebook, Intagram atd.) a dokáže komunikovat i na jiných platformách jako je Messenger, WhatsApp a mnoho dalších. Zabudovaný mikrofon umožňuje hlasové ovládání pomocí Google assistanta a pomocí NFC můžete provádět bezhotovostní platby.

První generace Connected se na Americkém trhu objevila už před dvěma lety. V České republice však k dostání nebyly z důvodu omezené funkčnosti některých Googlovských aplikací na našem území. Mezitím přišla na trh druhá generace Connected Modular a vytvořila se dlouhá řada čekatelů, kteří se konečně tento týden dočkají. Autorizaci k prodeji v ČR dostaly tři prestižní hodinářské prodejny: pražský Koscom a Carollinum a olomoucký Helvetia Boutique. Kdyby se i Vám zalíbilo být connected, můžete si hodinky zarezervovat na adrese www.connected-modular.cz.

Lucie Šafářová

Je 32-letá česká tenistka hrající levou rukou. Držitelka bronzové medaile z Olympiády v Rio de Janeiru (2016) a pětinásobná deblová vítězka Grand Slamu. V roce 2017 se šest týdnů držela na první pozici žebříčku WTA v ženské čtyřhře. Momentálně žije a trénuje v Americe, ale kořeny má v Brně, kam se vždy ráda vrací. Jejím koníčkem jsou sociální sítě a dobrá káva. Fandí Kometě Brno.

Martin Nečas

Naše mladá hokejová naděje, 19-letý útočník ze Žďáru nad Sázavou. V současnosti hraje za HC Kometa Brno a velké úspěchy slaví v juniorské lize, kde byl loni Nejproduktivnějším hráčem. V ČHL získal titul Nejlepší nováček sezony 2017. V tomto roce byl také v prvním kole draftován do NHL z 12. místa do týmu Carolina Hurricanes. Jeho velkou vášní je Playstation a rád hraje tenis.