Často kladené otázky

Mechanické nebo quartzové hodinky?

Quartzové hodinky jsou přesnější a kromě výměny baterie nevyžadují žádnou nákladnější údržbu. Mechanické hodinky mají podstatně delší životnost, krásnější strojky a jsou technicky propracovanější (mnohdy přímo technické skvosty). Kupujeme si je pro radost, prestiž, tradici a jejich bohatou historii.

Proč kupovat hodinky v kamennem obchodě a ne na intenetu?

Ve značkovém kamenném obchodě je zaručen původ hodinek (prodávají se tu pouze originály). Dále záruční i pozáruční servis. Důležitá je i možnost vyzkoušet si před nákupem více modelů. Školený personál je schopen poradit zákazníkovi s výběrem správného modelu podle jeho požadavků a životního stylu, předvést zákazníkovi ovládání hodinek a upravit délku náramku. Bezespornou výhodou internetového obchodu je nižší cena.

Co přesně znamená SWISS MADE?

Tento nápis mohou mít výrobky, jejichž alespoň 50% je vyrobeno přímo ve Švýcarsku a finální montáž probíhá také ve Švýcarsku. Při nákupu je potřeba dávat pozor na levné nelegální kopie těchto výrobků, často nabízené na internetu.

Kožený, kovový nebo pryžový pásek?

Kožený řemínek je elegantní a velice příjemný na nošení. Je ovšem náročný na údržbu, málo odolný a má krátkou životnost. Kvalitní kovový náramek má naopak životnost prakticky neomezenou, výborně odolává vodě, ale na ruce je poněkud tvrdý, nepoddajný a zpočátku studený. Pryžový pásek má snadnou údržbu, výborně odolává vodě a příjemně se nosí, jeho životnost je poměrně krátká.

Můžu si sám(a) vyměnit baterii?

To v žádném případě nedoporučujeme. Neodborné otevření hodinek znamená konec platné zaruky a navíc bez profesionálního hodinářského nářadí hrozí riziko nevratného poškození strojku.

Je safírové sklíčko opravdu nepoškrábatelné?

Safírové sklíčko lze poškrábat pouze nerostem tvrdším nebo stejně tvrdým jako safír. Tvrdší je pouze diamant, stejně tvrdé jsou různé variace korundu, ze kterých se vyrábí smirkový papír, nebo se přidávají do různých stavebních směsí (beton, omítky).

Co mám dělat, když ...hodinky nejdou přesně?

Zjistit odchylku, dát do servisu.

Co mám dělat, když ...hodinky nejdou vůbec?

Odneste hodinky do servisu.

Co mám dělat, když ...ztratím záruční list nebo účet?

Pokud nemáte jeden z nich, měl by k uplatnění záruky postačit ten druhý. Pokud nemáte ani jeden, pokuste se vyžádat kopii od prodejce, protože bez něj v případě potřeby nelze uplatnit záruku.

Co mám dělat, když ...ztratím návod?

Vyžádejte si kopii u prodejce.

Co mám dělat, když ...se chystám s hodinkami do vody?

Překontrolujte zda jsou korunka a tlačítka správně zatlačená, případně šroubovací korunka řádně zašroubovaná.

Co mám dělat, když ...se u vodotěsných hodinek zamlžilo sklo?

Do hodinek se může dostat nepatrná vlhkost (například když při potápění nechtětě zavadíte o korunku nebo tlačítko), která při prudké změně teploty později zkondenzuje. Vytáhněte korunku a nechtejte hodinky na teplém místě pořádně vyschnout.

Co mám dělat, když ...se mi pod kovovým náramkem špiní ruka?

Jde o nečistoty a prach, který se časem usadí mezi články náramku. Náramek pořádně vyčistěte a nechejte dobře vyschnout, nebo odneste k hodináři, který ho vyčistí ultrazvukem.