Autavia Hodinky

Návrat legendy

Autavia, tedy AUTomobily a AVIAtika, název, který mluví za vše. Historie tohoto legendárního chronografu sahá až do třicátých let minulého století (1933), kdy první Autavia, jako palubní časomíra sloužila k rychlé orientaci v čase letcům i motoristům na palubních deskách jejich silných strojů. 

Později v šedesátých letech si Jack Heuer půjčil název Autavia pro svůj první chronograf s otočnou lunetou, který měl stejný cíl: poskytnout motoristům rychlé a přehledné časové údaje. A tomu byl podřízen celý jeho vzhled - výrazné černo-bílé barvy, přehledné členění číselníku i ukazatelů chronografu a důraz na funkčnost a designovou čistotu. Vše dohromady skvěle fungovalo, a proto si tento model oblíbilo mnoho motoristů a závodníků: Mezi nimi byly i hvězdy F1 Mario Andretti, Jo Siffert nebo Clay Regazzoni, kteří jezdili na kerosin, tabák a adrenalin a žili život, ve kterém často rozhodovaly jediné sekundy.

Nyní se Autavia v podobě automatického náramkového chronografu vrací po 55 letech zpět do kolekce TAG Heuer. Vylepšená díky moderním technologiím a přesto věrná své původní filozofii. Design ve stylu neo retro nezapře svůj původ v šedesátých letech, zlatém věku motoristických závodů.

Na jeho finální podobě se podílelo mnoho znalců i amatérů z řad široké veřejnosti. Prostřednictvím interaktivního internetového projektu „Autavia Cup“, který v loňském roce proběhl na webu TAG Heuer mohlo přes 50 000 zaregistrovaných uživatelů ve dvou kolech vybírat z 16ti původních variant modelu Autavia tu, která se jim nejvíc líbí a která se dočká své reedice.

Zvítězil model s referencí 2446 Mark 3, známější pod jménem Autavia „Rindt“, kterou nosil slavný pilot F1 Jochen Rindt. Je to model robustních tvarů s černou otočnou lunetou, třemi bílými číselníky, který vyniká perfektní čitelností a přehledností. Pouzdro má diametr 42mm, vodotěsnost 100m a je osazeno in-house automatickým chronografem Calibre H02. Tento strojek z manufaktury TAG Heuer pracuje na frekvenci 4 Hz, má časovou rezervu úctyhodných 80 hodin a je složený z 233 komponentů, které lze sledovat přímo v akci díky zadnímu víčku ze safírového skla.

Společně s chronografem přichází na trh i knížka „Autavia – Story of ani con“ o historii a okolnostech vzniku tohoto jedinečného modelu, který není jen pouhou kopií svého slavného předchůdce. Je spojením avantgardní technologie a nejnovějších hodinářských trendů s bohatou historií šampionů F1, dramatických příběhů, napínavých okamžiků, vůně pneumatik, oleje a benzínu. 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Název: AUTAVIA Calibre Heuer 02

Reference: CBE2110.FC8226 (hnědý řemínek) CBE2110.BA0687 (kovový tah)

ČÍSELNÍK

- černý
- černá obruba se stupnicí 60 sekund

- rhodiové indexy s béžovou luminiscentní vrstvou superluminova

- 3 ukazatele (hodiny, minuty, sekundy)

- rhodiové ručky s béžovou luminiscentní vrstvou superluminova

- datumovka u číslice 6
- bílé tištěné logo TAG Heuer a nápis AUTAVIA HEUER 02

 

POUZDRO

- diametr 42 mm
- leštěná ocel

- oboustranně otočná aluminiová luneta
- safírové sklíčko s oboustrannou antireflexní vrstvou odolné proti poškrábání
- korunka z leštěné oceli na pozici 3
- 2 tlačítka chronografu z leštěné oceli na pozici 2 a 4
- safírové šroubovací zadní víčko

- vodotěsnost 100m

 

ŘEMÍNEK

- hnědá teletina nebo leštěná ocel

 

STROJEK

Calibre Heuer 02

popis:

- swiss made
- diametr 31 mm
- 33 kamenů
výkon:

- frekvence setrvačky 28 800 kyvů/hod (4 Hz)
- rezerva chodu 80 hodin