Geneva Motor Show 2016 Události

Na letošním autosalonu v Ženevě najdete i jeden “hodinářský” stánek. Na ploše celých 1000m2 bude k vidění vše, co TAG Heuer spojuje se světem motorů. 

Slavnostní otevření a tisková conference ve středu 2.3.2016, 11:00 hod

Speciální hosté:

Patrick Dempsey, TAG Heuer ambassador,

Jack Heuer, čestný předseda představenstva TAG Heuer

Maurice Turrettini, prezident Mezinárodního autosalónu Ženeva

Stopadesátiletá historie TAG Heuer je s motozávody nerozlučně spjatá už od dob, kdy na trh uvedla první palubní chronograf pro letadla i automobily zvaný “Time of trip”. Závodní automobily a jejich piloti se nejednou stali zdrojem inspirace pro tvorbu nových modelů. Zářným příkladem je nesmrtelná Carrera a legendární závod Carrera Panamericana Rallye nebo závody na okruzích v Monze a Monacu. 

TAG Heuer v době největšího rozkvětu F1 stál  také po boku nejlepších závodních stájí McLarren a Ferrari a jeho chronografy se objevily na zápěstí mnoha šampionů F1 (Fangio, Siffert, Senna, Häkkinen, Räikkönen nebo Hamilton). Horkou závodní novinkou roku 2016 je nově uzavřené partnerství s F1 týmem Red Bull, jehož celé jméno teď zní "F1 RED BULL RACING TAG HEUER Team”. Tento čtyřnásobný držitel obou Pohárů FIA (Pohár jezdců i Pohár konstruktérů vyhrál v letech 2010, 2011, 2012 a 2013) se svým neortodoxním přístupem ke sportu skvěle ladí s filozofií značky TAG Heuer a jejím mottem: #Don’t crack under pressure /Nepodlehni pod tlakem.

Fanoušci rychlých motorů a stáje RedBull jistě ocení část výstavy věnovanou legendárním závodním vozům, kterým vévodí nový monopost Formule 1 "Red Bull Racing - TAG Heuer RB12".

K dalším vystaveným unikátům patří: Porsche Dempsey Racing 911 RSR 2015 - vůz, se kterým Patrick Dempsey získal zlato na okruhu v japonské Suzuce a stříbro na 24 Hours of Le Mans v kategorii LM GTE-Am.

Formule March 701 – kterou dostal Jo Siffert od Porsche pro závodní sezonu 1970.

Elektrická Formula E 2016 - single seater z šampionátu FIA s chassis od Dallara a motorem McLaren

Abarth 595 "Competizione by TAG Heuer" – z limitované 30ks edice poháněný přeplňovaným čtyřválcem 1,4 Turbo T-Jet vyladěným na výkon 118 kW, jehož točivý moment v módu Sport vrcholí hodnotou 250 Nm, s akcelerací z 0 na 100 km/h za 6.7 sekund. 

Kromě tohoto hvězdného autoparku na stánku TAH Heuer najdete ještě 5 závodních simulátorů, miniaturní závodní okruh s elektrickými auty, bar pro veřejnost, 2x VIP lounge a kontejner plný nových "Oculus Rift", na kterých můžete virtuálně prožít celou bohatou historii legendárních modelů Carrera.

 

Pro návštěvníky je nachystaná také speciální soutěž a TAG Heuer pop-up boutique plný nejnovějších hodinářských modelů. Velkým lákadlem bude třeba reedice legendárního quartzového chronografu Monaco, jehož hranatý modrý číselník s korunkou vlevo se poprvé objevil v roce 1969 a nesmrtelné proslavil v roce 1971 na zápěstí Steva McQueena ve filmu Le Mans. Takže na své si přijdou i obdivovatelé hodinek a luxusních chronografů TAG Heuer.