Max Verstappen sjel ve své formuli strmou sjezdovku Streif Události

Kdybyste se někdy ocitli za volantem vozu F1 a přitom na vrcholu velmi slavné a velmi strmé sjezdovky Streif, tak Vám zbude jediné: #Don’t crack under pressure.

Max Verstappen je v současnosti nejmladším pilotem Formule 1, členem stáje Torro Rosso, která je juniorským týmem Red Bull Racing TAG Heuer RB12. Být součástí takového týmu ovšem není zadarmo – chce to velkou dávku odvahy a hlavně za žádných okolností nepodlehnout tlaku. V takovém týmu se Vám totiž může stát, že se  - jako Max – ocitnete s osmi sty koní pod kapotou na vrcholu jedné z nejstrmějších sjezdovek v Kitzbühelu.

Max přijel do Kitzbühelu poměřit síly se sjezdařem Akselem Lundem Svindalem. Technici Torro Rosso se pokusili Formuli co nejvíce uzpůsobit jízdě na sněhu a pak ji na sjezdovku dopravili helikoptérou. Verstappen však uznal, že se toho moc se silným motorem udělat nedalo, jeho tým upravil škrtící ventil, aby nad strojem měl jezdec větší kontrolu, a nasadil sněhové řetězy. 

„Máte vůz s osmi stovkami koní se zadním pohonem a ten je na sněhu pro řidiče samozřejmě velkou výzvou. Jenže kromě softwarových změn toho nebylo moc, co bychom na něm mohli změnit,“ řekl Max.

Bláznivou jízdu si nakonec užili oba jezdci i mnoho diváků. „Miluju lyžování,“ prohlásil pilot F1 po jízdě, „ale tohle bylo mnohem lepší.“