Pařížský maraton #Don't crack under pressure Události

Alespoň jednou v životě pokořit legendární okruh, který začíná na Champs Elysées a pokračuje přes Louvre, Bastilu, břeh řeky Seiny až k Eiffelovce, to je sen mnoha maratónců.

Proto se každé jaro sjíždí z celého světa do Paříže tisíce běžců desítek národností. Letošní rok nebyl výjimkou: přes 50 000 běžců 140-ti národností na 42 195km dlouhém okruhu přijelo zabojovat s tratí, s ostatními, samo se sebou, s časem…. časomírou letošního závodu byl TAG Heuer – švýcarský výrobce sportovních chronografů a luxusních náramkových hodinek.

Vášeň pro sport a závodění všeho druhu je s hodinářskou výrobou v TAG Heuer spojena odpradávna a výroba vysoce precizní sportovní časomíry je neoddělitelnou součástí její historie. #Dont crack under pressure /nepodlehni po tlakem – to je motto i životní filozofie TAG Heuer a to je i poselství všem sportovcům, kteří se vydají do boje s maratónskou tratí.

Lidé z týmu časomíry TAG Heuer dorazili do Paříže už předstihem a 9-11. dubna se zúčastnili akce pro milovníky běhu „Salon du Running trade fair“. V den startu Pařížského maratonu byli s heslem #Don’t crack under pressure k vidění a sportovcům k dispozici po celé délce okruhu – od nejelegantnější avenue Champs Elysées až po avenue Foch. Na Place de Varsovie, mezi Eiffelovkou a place du Trocadéro, vybudoval TAG Heuer speciální motivační zónu s velkou obrazovkou a partou DJů, od kterých sportovci dobíjeli energii ke zvládnutí druhé půlky maratonu.

"To brzy zjistí všichni závodníci, kteří se vydají na legendární maraton s blízkým vztahem k TAG Heuer, jako má Paříž. Abyste doběhli, musíte využít všech svých mentálních zdrojů a sil. Do cíle Vás nepřivede nic jiného, než silná vůle. A to je podstata našeho sloganu #Dontcrackunderpressure“, vzkazuje všem sportovcům Jean-Claude Biver, CEO TAG Heuer a prezident hodinkové divize LVMH Group.

Na stupních vítězů už byly pro ty nejrychlejší připraveny - co jiného než - hodinky TAG Heuer. 39. ročník Schneider Electric Paris Marathon vyhrál a svůj osobní maratónský rekord tak překonal keňan Mark Korir časem 2:05:49. Předběhl svého keňského kolegu Mika Kigena o víc jak pět kilometrů. Nejrychlejší ženou na trati byla etiopanka Meseret Mengistu s časem 2:23:24, která svůj osobní rekord překonala téměř 6 minut.

Vítězem byl každý, kdo doběhl do cíle a na této nesnadné trati nepodlehl pod tlakem. Gratulujem!