Salón výjimečných hodinek SEW 2016 Události

Exkluzivní hodinky, vzácní hosté, krásné modelky a hlavně spousty skvělých velkých i malých návštěvníků - to byl letošní SEW.

Třetí ročník prestižní hodinářské výstavy, která se vždy na podzim koná v nádherných prostorách Moravské galerie v Brně, je u konce a její organizátor Jan Pokorný, z brněnské Medialagency má jistě mnoho důvodů ke spokojenosti. Z předloňských osmi vystavovaných značek se nabídka rozrostla na 28 a původně hodně vysoko nastavenou úroveň prezentace se daří udržet a místy i zvyšovat. Velmi rychle narůstá i počet návštěvníků, a to nejen díky exkluzivitě vystavovaných modelů, ale také díky celkové koncepci výstavy a komplexní nabídce doprovodných akcí. 

Sekce na hlavní výstavní ploše věnované jednotlivým značkám jsou velmi otevřené, nechybí pohodlná křesílka a stolky, kde si návštěvníci mohou nerušeně pohovořit se zástupci hodinářských firem a zblízka prohlídnout i vyzkoušet všechny modely, které je zajímají. U TAG Heuer byl letos velký zájem o strojek Calibre H02 s tourbillionem a také o všechny tři vystavované verze Carrery Calibre H01 – nového in-house strojku z manufaktury TAG Heuer ve švýcarském Chevenez. Pro opravdové fajnšmekry tu byl nachystaný také celozlatý TAG Heuer Mikrograph s chronografem pracujícím na frekvenci 360 000 kyvů/hodinu (tj. 100 kyvů/sekundu) a měřícím s přesností 1/100 sekundy. 

Část výstavního prostoru byla věnovaná i bohaté hodinářské minulosti. Legendární historické kousky bylo možno obdivovat v muzeu Longines, které k nám ze Švýcarska přivezla jeho samotná ředitelka – paní Maria Reber. Exponáty s okřídleným logem na číselníku připomněly odkaz slavného pilota Charlese Lindbergha nebo i českých válečných pilotů. A to přímo modelem s označením “Majetek vojenské správy”, kterým za války byli vybaveni českoslovenští letci. 

Nedílnou součástí programu se staly doprovodné přednášky, které v přilehlém přednáškovém sále probíhají po celou dobu výstavy. Jsou věnované odborné i laické veřejnosti a dotýkají se rozličných témat - od funkce periferního rotoru až po otázku „Proč hodinky tikají?“. 

Návštěvníci dostali příležitost se aktivně zapojit do celého dění v Moravské galerii a to hlasováním v soutěži o nejzajímavější vystavovaný model. Letos, díky jejich hlasům, bylo prestižní ocenění „SEW 2016 watch of the year“ uděleno modelu značky H. Moser & Cie. s perpetuálním kalendářem z jedné z mála manufaktur světa, kde sami kompletně vyrábějí celé mechanické hodinky. Gratulujeme!

K pestré nabídce akcí přispívají také návštěvy slavných hostů. U TAG Heuer jsme letos přivítali přítelkyni naší značky tenistku Lucii Šafářovou, majitelku hodinek TAG Heuer Formula 1. Zúčastnila se slavnostního zahajovacího ceremoniálu, vybrala si nové hodinky TAG Heuer Carrera Lady, přijala mnoho gratulací k letošním sportovním úspěchům a k naší velké radosti byla oficiálně vyhlášena tváří značky TAG Heuer.