SEW /Salon Exceptional Watches 2015 Události

Výjimečné hodinky, výjimečné prostory, výjimeční lidé ... takový byl druhý ročník exkluzivního hodinářského salonu SEW / Salon exceptional watches.

SEW 2015 hostila Moravská galerie v Brně. 15 vystavovatelů a 1000 návštěvníků zde strávilo dva příjemné dny plné objevování technologických novinek, poznávání hodinářských tradic a zejména potkávání výjimečných osobností. Právě tím totiž brněnský hodinářský salon vyniká nad ostatními výstavami – milovníkům a obdivovatelům hodinářského umění umožňuje setkat se tváří v tvář s představiteli jednotlivých značek a pohovořit s nimi o všem, co je zajímá. Ať už je to nákup nových hodinek nebo vyzkoušení nejnovějších modelů haute-horologerie.

K nejobdivovanějším modelům patřil TAG Heuer Mikrograph, nejpřesnější mechanický chronograf na světě, jehož nepokoj pracující na neuvěřitelné frekvenci 360 000 kyvů/hodinu umožňuje sekundové ručce oběhnout celý číselník za jedinou sekundu a měřit tak čas s přesností 1/100 sekundy.

Nejdražšími hodinkami byly Parmigiani Bugatti supersport za 7,5 milionu korun, osazené strojkem s úctyhodnou desetidenní rezervou chodu v pouzdře vyrobeném ze šesti safírových sklíček.

Dalším unikátem byl model Nabucco Twelve Cuore Caldo, jeden ze 76 kusů limitované edice Raymond Weil. Jeho design vyniká neobvyklým zpracováním číslice 12, které dává nový filozofický rozměr, a výtěžek z jeho prodeje putuje na podporu výzkumu a prevence dětské rakoviny.

Karel Krtička, pořadatel SEW a jednatel Medial agency s.r.o., má oprávněný důvod ke spokojenosti: „Letošní ročník byl na daleko vyšší úrovni než loňský, ať už v počtu návštěvníků, vystavovatelů a celkově kladných ohlasů, což nás těší. Naším cílem ale je, aby se stala z veletrhu mezinárodní událost, kde se budou prezentovat nejnovější hodinářské počiny, stanovovat se trendy tohoto oboru, budou se sem sjíždět ti nejlepší a Brno se stane Mekkou luxusních hodinek.“