TAG Heuer a Porsche Události

Dvě legendy se společnou tradicí

La Chaux-de-Fonds, Švýcarsko a Stuttgart, Německo - 4. února 2021: Švýcarská luxusní hodinářská manufaktura TAG Heuer a německý výrobce sportovních vozů Porsche oznámili své nové partnerství: autentické spojenectví mezi dvěma značkami, jejichž společná DNA je ukotvena v motoristickém a závodním dění. Začíná komplexní a dlouhodobá spolupráce od vývoje produktů až k vítězstvím ve sportovních soutěžích. Nové hodinky, TAG Heuer Carrera Porsche Chronograph, jsou představeny jako první společná oslava ikonických značek.

Generální ředitel TAG Heuer Frédéric Arnault říká, že nastal správný čas na partnerství jeho značky s Porsche: „TAG Heuer a Porsche mají samozřejmě společnou historii a hodnoty, ale co je důležitější, sdílíme shodný postoj k životu. Stejně jako Porsche jsme v srdci bojovníci, vždy ve snaze o nejvyšší výkon. Díky této alianci se TAG Heuer a Porsche konečně oficiálně spojili po desetiletích blízkých setkání a vytvoří bezkonkurenční zážitky a produkty pro zákazníky a fanoušky, kteří jsou nadšení jak pro naše značky, tak pro to, za čím si stojíme. “

„Silné přátelství naší značky se společností TAG Heuer existuje již desítky let a jsem více než šťastný, že nyní podnikáme další kroky v rámci strategického partnerství,“ říká Detlev von Platen, člen výkonné rady pro prodej a marketing ve společnosti Porsche AG. "Spojujeme to, co naši zákazníci na nás obou milují nejvíce: nezaměnitelné dědictví, vzrušující sportovní události, jedinečné životní zkušenosti a plnění snů." Oba se snažíme vytvořit co nejvíce unikátních, magických momentů pro naše komunity. Nyní se těšíme, až to uděláme společně. “

TAG Heuer a Porsche: Dvě historie - jedna vášeň

TAG Heuer a Porsche mají řadu společných věcí, od jejich bohaté historie a příběhů o inovacích až po špičkové technologie, silné a nezávislé myšlení a talent pro vynikající design. A po více než půl století se jejich příběhy protínaly složitými a zajímavými způsoby.

Samozřejmě, že určité podobnosti lze vysledovat již od okamžiku, kdy obě společnosti založili podnikatelé-samouci. Edouard Heuer a Ferdinand Porsche byli vizionáři a průkopníci, jejichž tvorba navždy změnila jejich profesní okolí. Heuer byl zodpovědný za první vyrobený náramkový chronograf a Porsche vytvořil první elektromobil s motorky uloženými do náboje kola. Oba tyto vynálezy získaly medaile na světových výstavách konaných v Paříži s odstupem 11 let. Heuer byl oceněn v roce 1889 a společnost Porsche představila první Lohner-Porsche Electromobile jako novinku na výstavě Expo v Paříži v roce 1900.

Začíná vzkvétat přátelství.

Skutečnými tvůrci nového partnerství jsou však potomci zakladatelů značek. Syn Ferdinanda Porsche, Ferdinand Anton Ernst přezdívaný „Ferry“, nastoupil do konstruktérské kanceláře svého otce v roce 1931 ve věku 22 let a založil značku automobilů, která nese příjmení jeho rodiny od roku 1948. Během několika let bylo jméno Porsche neoddělitelně spojováno se závodními úspěchy po celém světě - včetně vítězství ve své kategorii v závodě Carrera Panamericana v roce 1954. Na počest svého úspěchu pojmenoval Porsche svůj nejvýkonnější motor „Carrera“.

Pravnuk Edouarda Heuera Jack vedl společnost své rodiny po několik desetiletí. V roce 1963 vytvořil první chronograf Heuer Carrera, jehož vlastnosti umožňují závodním pilotům v zápalu akce na první pohled určit čas.

Tento průkopnický model hodinek a nejsilnější motor Carrera od společnosti Porsche poprvé spojil společnosti Porsche a Heuer v duchu „Carrera“ (neboli „závodu“), který ztělesňoval ambice, rychlost a technickou dokonalost

Jack Heuer byl také tvůrcem hodinek Heuer Monaco, prvního voděodolného automatického chronografu se čtvercovým pouzdrem. Jeho název evokoval Velkou cenu Monaka i renomovanou Rallye Monte Carlo, kterou Porsche vyhrálo ve třech po sobě jdoucích letech, od roku 1968 do roku 1970, se svým ikonickým modelem 911. Stejně jako Porsche 911 pro automobily, i Heuer Monaco - s výrazným pouzdrem, modrým metalickým ciferníkem, červenou sekundovou ručičkou a korunkou umístěnou na levé straně pouzdra - porušilo zažitá designová pravidla tradičního hodinářství.

Za vývojem inovativních Heuer Monaco stály vysoké finanční náklady, proto obvyklou nákladnou reklamní kampaň nahradilo partnerství se švýcarským závodním pilotem a dealerem značky Porsche Jo Siffertem. V roce 2005, na premiéře filmu Jo Siffert: Live Fast - Die Young, si Jack Heuer vzpomněl na podmínky jejich smlouvy: „Za cenu 25 000 CHF umístil naše logo na své auto a závodní overal. Kromě toho si mohl koupit naše hodinky za velkoobchodní ceny a dále je prodat svým přátelům ze závodních okruhů se značným ziskem. Což udělal s velkým úspěchem, protože polovina paddocku F1 měla na konci sezóny 1969 hodinky Heuer! “

Právě toto spojení vedlo Steva McQueena k tomu, aby nosil logo Heuer na svém závodním overalu v roce 1970 během natáčení filmu Le Mans, ve kterém řídil Porsche 917. Charismatický americký herec tehdy řekl: „Řídím stejné auto jako Jo Siffert a chci nosit také stejný oblek jako on. “

Mezi Porsche a Heuer, přesněji TAG Heuer, což je název, který převzala švýcarská značka hodinek, když byla v polovině 80. let odkoupena skupinou TAG, existovalo další důležité - a formálnější - spojení. Společně značky vyvinuly a vyrobily motor TAG-Turbo, který umožnil týmu McLaren vyhrát tři po sobě jdoucí tituly mistra světa F1: s Nikim Laudou v roce 1984, následovaným Alainem Prostem v letech 1985 a 1986.

Od roku 1999 se vztah obou značek ještě více prohluboval – ať již to byl seriál závodů o pohár Porsche Carrera a soutěží Porsche Supercup, nebo světový šampionát vytrvalostních závodů a další společné aktivity. TAG Heuer jako zakládající partner šampionátu Formule E pomohl zviditelnit napínavé závody elektromobilů - monopostů. Společnost Porsche vytvořila v roce 2019 vlastní tým Formule E s TAG Heuer jako titulárním partnerem a oficiální časomírou, což představuje výchozí bod pro ještě silnější a dalekosáhlejší spolupráci. A v roce 2021 se toto dlouholeté přátelství obou značek stalo oficiálním partnerstvím, které oslavujeme speciální edicí hodinek. Obě značky hrdě prohlašují: „Stálo za to si počkat!“.

Nová sportovní partnerství pro rok 2021 a další budoucnost

Spolu s chronografem TAG Heuer Carrera Porsche bude rok 2021 obsahovat bohaté portfolio společných projektů, které odrážejí společný závazek TAG Heuer a Porsche k rychlosti a přesnosti motoristického sportu.

Auto-moto sport: pokračování odkazu

Základem dlouhodobého a silného propojení mezi TAG Heuer a Porsche je motoristický sport světové úrovně a je skvělé, že v nadcházejících letech budou tyto napínavé soutěže samým srdcem nového partnerství.

Tým TAG Heuer Porsche Formula E se ve své debutové sezóně zapsal do historie. Vytvořil historický milník při zahajovacím závodě sezony  v Diriyah (SA) v listopadu 2019, kdy André Lotterer proťal cílovou páskou na druhém místě: to bylo poprvé, co nováčkovský tým skončil ve svém prvním závodě na stupních vítězů od první sezóny 2014 / 2015. Ve svém druhém ročníku bude tým TAG Heuer Porsche Formula E nejen nadále přitahovat nové fanoušky k seriálu, který proti sobě staví elektromobily, ale také bojovat o titul mistra světa. Za volantem nejnovějšího plně elektrického závodního vozu Porsche 99X Electric, budou jezdit jezdci André Lotterer a jeho nový týmový kolega Pascal Wehrlein.

Porsche se dlouhodobě účastní vytrvalostních závodů a společně s TAG Heuer je jeho tým GT dobře připraven na nadcházející mistrovství světa FIA ve vytrvalostních soutěžích (WEC). V tomto roce začne také společné partnerství v deseti závodech celosvětové série pohárů Porsche Carrera Cup.

Kromě fyzických soutěží se TAG Heuer věnuje také virtuálnímu závodění  formou podpory Porsche TAG Heuer Esports Supercup. S tak bohatým společným dědictvím na závodních tratích TAG Heuer přirozeně vstupuje jako globální partner také do „klasických“ akcí a soutěží Porsche.

Jeden tým, na greenu a na kurtu

Kromě širokého partnerství v motoristickém a virtuálním sportu sdílejí TAG Heuer a Porsche také vášeň pro dvě další oblíbené aktivity, golf a tenis. Golf je v posledních letech ústředním bodem vývoje hodinek TAG Heuer Connected, přičemž aplikace TAG Heuer Golf nabízí hráčům nejlepší zážitek ve své třídě. Společnost Porsche provozuje vlastní golfové aktivity, jako je Porsche Golf Cup a je sponzorem golfového turnaje European Open od roku 2015, ke kterému se připojí i TAG Heuer.

Podpora tenisu ze strany společnosti Porsche zahrnuje vlastní turnaj Porsche Tennis Grand Prix ve Stuttgartu, jehož TAG Heuer bude oficiálním partnerem časomíry. Na turnaji se pravidelně objevují největší ženské osobnosti tohoto sportu. TAG Heuer je partnerem několika výrazných talentů světového tenisu a jeho přítomnost na kurtech nyní posílí tato spojení.

TAG Heuer a Porsche vědí, že jejich klienti a fanoušci nedokáží jen pasivně přihlížet dění okolo sebe. Jsou to hledači každodenního vzrušení, kteří touží přijmout nové výzvy a prosadit se. Věří, že krásné designové předměty by neměly být zamčené v trezoru nebo uloženy v garáži, ale měly by být všem na očích, podrobeny zkoušce a užívány. Právě pro tyto nadšence vytvářejí TAG Heuer a Porsche nezapomenutelné okamžiky prostřednictvím svých produktů

Chronograf TAG Heuer Carrera Porsche

Carrera: ikonické jméno, která je po generace spojováno s TAG Heuer a Porsche - byla to přirozená volba pro první kreativní spolupráci obou značek. Pocta dědictví dvou legendárních jmen, ať už na závodní dráze, nebo mimo ni. Nový chronograf ukazuje, čeho mohou obě značky společně dosáhnout.

Chronograf TAG Heuer Carrera Porsche je vynikajícím příkladem spolupráce obou značek. Vychází z designu Carrera Sport Chronograph společnosti TAG Heuer a jeho výrazná stupnice tachymetru gravírovaná na lunetě přináší řadu funkcí inspirovaných designovou podstatou Porsche. Tento chronograf, který je přesvědčivým spojením dvou ikon výkonu, kvality a inovace, je plynulým spojením vesmírů Porsche a TAG Heuer a odráží dokonalost obou jmen.

Na lunetě je viditelný vyrytý nápis Porsche a nezaměnitelným stylem jsou zobrazeny také indexy. Barvy Porsche červené, černé a šedé - které také připomínají historické modely Heuer - jsou začleněny do designu hodinek. V průhledu zadního víčka zaujme oscilační závaží designované do podoby závodního volantu Porsche. Je zdobeno potiskem „Porsche“ a „TAG Heuer“. Asfaltový reliéf ciferníku vytvořený speciálně pro tyto hodinky dokonale vyjadřuje vášeň pro silnici, zatímco arabské číslice odkazují na čísla na palubní desce skvělých sportovních vozů Porsche.

Tyto průkopnické hodinky jsou prezentovány buď na měkkém řemínku z luxusní telecí kůže s výrazným prošíváním, které připomíná interiér Porsche, nebo na ocelovém náramku s prvky závodního designu. Srdcem tohoto chronografu je vlastní manufakturní strojek Caliber Heuer 02 s impozantní 80ti hodinovou rezervou chodu. Oscilační pastorek a sloupové kolo mechanismu chronografu zvýrazňují odvěkou snahu obou značek po absolutní přesnosti.

A konečně, TAG Heuer Carrera Porsche Chronograph jsou speciální edicí hodinek a jsou dodávány ve speciálním balení ušitým na míru s barvami a stylem, které ladí s pozoruhodnými hodinkami uvnitř. Krabička v černém provedení obsahuje loga TAG Heuer a Porsche v bílé barvě. Uvnitř boxu je černé cestovní pouzdro s nezaměnitelně červeným interiérem Porsche.

Oficiální partnerství mezi TAG Heuer a Porsche může být na startovní čáře, ale bylo postaveno na pozoruhodném základě: společném dědictví a zájmech dvou velmi oblíbených a dynamických luxusních značek. Je to přátelství odrážející sny a touhy vizionářů obou zakládajících rodin. Jedná se o skutečnou spolupráci vyvíjenou po desetiletí na nejnáročnějších závodních tratích světa a na zápěstí pilotů, kteří byli samotným ztělesněním hesla Jacka Heuera: „Čas nezastavuje. Proč bychom měli stát my? “