TAG Heuer Connected 

New York City, USA – 12. březen 2020: Do segmentu luxusních chytrých hodinek vstoupil TAG Heuer poprvé v roce 2015 s širokou nabídkou modelů. Poslední z nich byly Connected Modular Golf Edition, které díky integrované golfové applikaci získaly velkou popularitu zejména ve světě golfu. Nyní přichází na trh třetí generace, na které je zřetelně vidět veliký pokrok ve vývoji nositelných technologií, kterým svět za poslední roky prošel. TAG Heuer si mezi výrobci luxusních chytrých hodinek tímto produktem na delší dobu pojistil přední místo.

Hodinky Heuer i TAG Heuer odjakživa vynikaly ve dvou segmentech:  za prvé tradiční luxusní sportovně-elegantní chronografy propracované s vytříbeným švýcarským smyslem pro detail a za druhé velmi avantgardní hodinářské high-tech kousky vyrobené s použitím špičkových technologií. Nové Connected představují další povedenou kombinaci obou. Kovové pouzdro má tvary i celkové zpracování jako klasický luxusní chronograf a po zapnutí se změní v moderní překvapivě užitečný computer s velice slušným výkonem a softwarem, který lze přizpůsobit na míru hromadě rozlišných životních stylů. Nabídka SW sahá od rychlého zprostředkování běžné každodenní komunikace prostřednictvím Wear OS aplikací až po profesionální zpracování sportovních dat v prostředí “TAG Heuer Sports app”. Tahle vlastní sportovní aplikace prostřednictvím GPS, HRM (monitor srdečního tepu) a dalších senzorů měří výkony v golfu, běhu, cyklistice, chůzi a fitness. Další sporty začnou přibývat s budoucími aktualizacemi softwaru. Detailnější zpracování sportovních dat a jejich dlouhodobé sledování pak probíhá na spárovaném telefonu v aplikaci “TAG Heuer mobile companion app”.

Za projektem Connected třetí generace, jejichž vývoj trval v přísném utajení 18 měsíců, stojí Frédéric Arnault, hlavní stratég společnosti TAG Heuer. Před uvedením na trh řekl: “Hodinky TAG Heuer Connected jsme navrhovali a vyvíjeli se stejnou vášní a pozorností k detailu, jaké věnujeme našim mechanickým hodinkám. Kvalita provedení je prvořadá ve všem, co děláme, nikdy neděláme kompromisy v estetice nebo emocích. Connected nejsou jen krásné hodinky, je to opravdový pohlcující zážitek, který je součástí komplexního digitálního ekosystému TAG Heuer zaměřeného na výkon a sporty. Ovládání je pečlivě propracované, aby byl produkt co nejvíce intuitivní a snadno použitelný v každodenním životě i při sportování. Ukazuje to značku zcela novým způsobem a nabízí neomezené možnosti z hlediska budoucích inovací. Díky talentu a oddanosti našeho týmu jsou Connected produktem, který definuje naši značku a nasměruje TAG Heuer do nové éry.”

Ode dneška bude možné nové TAG Heuer Connected objednat ve všech regionech. Na pultech vybraných prodejců a TAG Heuer butiků se poprvé objeví v pátek 13. března 2020.Luxusní hodinky

Luxusní hodinky

Pouzdro z nerezové oceli nebo titanu o průměru 45-mm: výrazný design, ušlechilé materiály, kvalitní povrchová úprava. Má charakter sportovních chronografů TAG Heuer založený na výrazných detailech: typické fasetové úchyty řemínku, leštěné a broušené prvky, vysazená keramická luneta, otočná korunka se dvěma funkčními tlačítky po stranách, šroubovací víčko a ocelový tah nebo černý pryžový řemínek s překlápěcí sponou.

Číselník: all-active OLED dotykový display chráněný safírovým sklíčkem odolným proti poškrábání. Display automaticky přepíná aktivní a úsporný režim, který prodlužuje výdrž baterie.

K hodinkám dostanete magnetickou nabíječku a cestovní pouzdro.

Hodinky na míru

Display nabízí výběr z pěti analogových nebo digitálních číselníků, které lze dále přizpůsobit podle vlastního stylu a potřeb.

Analogové číselníky vycházejí z prestižních aktuálních mechanických modelů TAG Heuer: tříručková verze skeletonového Calibru Heuer 02 a digitalizovaný číselník Carrery Heuer 01.

Digitální číselníky mohou mít vzhled klasických sportovních digitálek, nebo pozadí s hexagonální nanostrukturu karbonového kompozitu, ze kterého se vyrábí vlásek Nanografu. Třetí možností je číselník nazvaný Orbital, na jehož pozadí běží animace zobrazující síť neuronů. Tuto síť navrhuje speciální algoritmus tak, aby na každých hodinkách vytvořila unikátní strukturu, která se nikdy neopakuje. Takže každý majitel dostává naprosto originální obraz.

Na číselnících lze nastavit různé barvy a varianty zobrazení a také aktuální zobrazované informace: notifikace, úkoly v diáři, počasí, plnění sportovních cílů a další. Číselníky se snadno ovládají pomocí aplikace ve spárovaném telefonu.

Nabídku dále rozšiřuje řada snadno a rychle vyměnitelných náramků. Na dvě kliknutí lze úplně změnit styl hodinek (klasická černá a odvážnější červená, oranžová a khaki pryž anebo stříbrná ocel).

Život online

Hodinky běží na osvědčeném operačním systému Wear OS by Google. K dispozici jsou vsechny jeho užitečné součásti: Google Assistant a Google Translate (využívající zabudovaný mikrofon pro hlasovou navigaci, zadávání textu atd.), notifikace e-mailů a zpráv, Google Pay, ovládání přehrávané hudby, diář, počasí, mapy a další množství aplikací pro Android i iOS uživatele, které lze stáhnout z Google Play.


Stacey Burr, viceprezidentka produktové sekce Wear OS by Google a Google Fit, říká: “TAG Heuer nastavil vysoký standard produkce chytrých hodinek, které jsou perfektně přizpůsobitelné a navržené přesné podle potřeb zákazníka. Jako strategičtí partneři, TAG Heuer a Wear OS by Google posunuli vývoj nositelných technologií dopředu a svým uživatelům přinesli zcela nové online zážitky. Spolupráci na TAG Heuer Connected, která zvýšila laťku stylu i kvality ve své kategorii, jsme si opravdu užívali.”

Připraven k akci

Každá z funkcí hodinek TAG Heuer Connected je účelově vybraná a navržená tak, aby obohatila uživatelské zážitky zákazníka - obzvlášť během sportování.

S ohledem na náročné podmínky při intenzivním treningu byly použity špičkové materiály: safírové sklo na display, ultralehký titan Grade 2 na matné černé pouzdro, pohodlné pryžové řemínky, které dobře drží a dýchají, těsnění pro vodotěsnost do 50m, která umožňuje nízkorychlostní aktivity v mělké vodě a ochrání před deštěm.

Baterie s kapacitou 430 mAh vydrží celý den běžného online provozu plus jednu hodinu intenzivního treningu s použitím GPS, audio streamu a monitorování srdečního tepu. Při časově náročnějších aktivitách vydrží baterie 6 hodin při zapnutém GPS trackování, monitoru srdečního tepu a přehrávání hudby. Úplné nabití baterie při teplotě 15°C -  45°C trvá 1,5 hodiny.

Pogumovaná otočná korunka i tlačítka na pozici 2 a 4 jsou plně funkční a zpříjemňují používání hodinek  zejména při sportovních aktivitách. Tlačítka slouží k rychlému otevření aplikací nebo k ovládání chronografu. Pomocí korunky lze snadno scrollovat nabídkou na displayi.

K měření sportovních aktivit byly použity nejlepší na trhu dostupné senzory, které umožňují přesné měření a další výpočty (množství spálených kalorií, uběhnutá vzdálenost, přepočet různých metrických systémů atd.). Kromě už zmíněných HRM a GPS je tu i kompas, akcelerometr nebo gyroskop.

TAG Heuer speciality pro hodinky i telefon

Nová generace TAG Heuer Connected přinesla i zcela novou aplikaci “TAG Heuer Sports” pro golf, běhání, cyklistiku, chůzi, fitness a další activity. Golfová aplikace je stejná jako u předchozího modelu, přidána byla jen funkce mechanických tlačítek. Všechny ostatní sportovní funkce jsou letos úplně nové.

Umožňují měřit rychlost, tempo, vzdálenost, srdeční tep a mezičasy, které se v reálném čase zobrazují v aplikaci Sports a jejich přehled je také vidět na sportovních “dlaždicích”, které rychle zobrazíte posunutím číselníku doleva. Mobilní aplikace ve spárovaném telefonu poskytuje detailní a dlouhodobou analýzu naměřených sportovních výkonů. Data lze synchronizovat i s jinými sportovními aplikacemi jako Strava nebo Apple Health.

Nezbytnou součástí je také chronograf - tedy integrovaná aplikace TAG Heuer, která se ovládá dvěma tlačítky a měří s přesností na milisekundy. Dále jsou tu TAG Heuer timer a budík.

Technická specifikace

TAG Heuer Connected Watch

POUZDRO

pouzdro z nerezové oceli
pevná keramická luneta (černé a ocelové PVD)
vysoce kvalitní leštěné a broušené povrchy

pouzdro z titanu Grade 2
povrch: matné černé PVD
ultralehké pro špičkové sportovní výkony

luxusní design – funkční korunka a tlačítka chronografu
vyměnitelný perforovaný pryžový pásek nebo tah z nerezové oceli

PŘÍSLUŠENSTVÍ

systém rychle vyměnitelných náramků
kombinované materiály
překlápěcí spona s dvojitým bezpečnostním tlačítkem
pryžové sportovní řemínky
klasický ocelový tah

HARDWARE

Diametr:                      45 mm
Výška:                         13.5 mm
Váha:                         Ocelové pouzdro, pryžový řemínek: 108 g
                                   Ocelové pouzdro, ocelový tah: 179 g
                                   Titanové pouzdro, pryžový řemínek: 86 g
Vodotěsnost:              5 ATM
Batterie:                      430 mAh, celodenní
Výdrž baterie:             celodenní běžné používání (20 hod. + 1 hod. trening),
                                    6 hodin sportovní režim (GPS, HRM a hudba)
Nabíjení:                    100% baterie za 1.5 hod při teplotě 15°C - 45°C
Senzory:                     Srdeční tep, kompas, akcelerometr, gyroskop, NFC, mikrofon
Procesor:                    Qualcommâ Snapdragon Wearä 3100
Konektivita:                 BT SMART, WiFi
GNSS:                         GPS, GLONASS, BeiDou, QZSS
Display:                       OLED display 1.39" 454×454 pixels (326 ppi)
Ovládání:                    Dotyková obrazovka, korunka, tlačítka
                                    - horní tlačítko: Sportovní aplikace
                                    - korunka: Google scrolování
                                    - dolní tlačítko: stopky

OS

Operační systém: Wear OS by Google
Kompletní nabídka funkcí Wear OS by Google včetně přístupu ke všem Wear OS by Google aplikacím na Google Play store.
Další info na: https://wearos.google.com
Google, Android, Google Play, Wear OS by Google jsou obchodní značky Google LLC. Wear OS by Google pracuje s telefony Android 6.0+ (s výjimkou Go edition) nebo iOS 10.0+. Některé funkce se mohou lišit u některých platforem a v některých zemích.
Google Assistant neni dostupný v některých jazycích a regionech.
Google Pay je dostupný pouze ve vybraných zemích u vybraných bankovních partnerů.