TAG Heuer Connected Hodinky

První smartwatch z dílny TAG Heuer. Procesor: Intel Atom. Operační systém: Android Wear. Pouzdro: Titanium Grade 2, diametr: 46 mm ... VÍTEJTE V BUDOUCNOSTI ...

 9.11. 2015, New York, USA – zástupci LVMH, Intel Corporation a Google dnes uvedli na trh první chytré hodinky z dílny luxusní švýcarské hodinářské značky TAG Heuer osazené procesorem Intel bežící na operačním systému Android.
Hodinky TAG Heuer Connected Watch s Intel Inside představil Jean-Claude Biver, generální ředitel TAG Heuer společně s Brianem Krzanichem z Intel Corporation a Davidem Singletonem z Google na tiskové konferenci v LVMH Tower na newyorském Manhattanu.
J.C. Biver: „Jsem velice hrdý na naše chytré hodinky, které představují pevné spojení naší stopadesátileté historie s budoucností. TAG Heuer Connected však nepředstavuje jen spojení s budoucností, představuje spojení s věčností.“
TAG Heuer Connected Watch jsou luxusní hodinky jejichž design vychází ze zkušeností nasbíraných během bohaté 150-leté historie firmy TAG Heuer. Ze zkušeností mnoha generací zručných řemeslníků a vzdělaných inženýrů, kteří v městečku La Chaux-de-Fonds, kolébce švýcarského hodinářství, pro tuto značku po léta pracují.

Vnější konstrukce hodinek vychází z opravdového chronografu s diametrem 46mm. Pouzdro, zadní víčko i úchyty řemínku jsou vyrobeny z titanu, který je lehčí a přitom odolnější než běžně používaná ocel či zlato. Pryžový řemínek s překlápěcí bezpečnostní titanovou sponou se vyrábí v několika barvách (černá, zelená, modrá, červená, oranžová, žlutá, bílá). Hodinky se ovládají dotykovým displayem ze safírového skla a některé ovládací funkce má také korunka. Garantovaná ochrana pouzdra odpovídá stupni krytí IP67, je tedy plně chráněno proti vniknutí prachu a při ponoření do vody je chráněno na 30 minut do hloubky 1 metr.
Pouzdro je vybaveno procesorem Intel® Atom™ Z34XX na platformě Android Wear kompatibilní se zařízeními s operačním systémem Android 4.3+ a iOS 8,2¬+.
Cena 1500 USD / 1’350 EUR / 1’400 CHF / 1’100 GBP.

V základním zobrazení lze na displayi zvolit jeden ze tří typů a barev číselníku ve stylu Carrera tzv. watch faces (chronograf, tříručkové hodinky nebo GMT v bílé, modré nebo černé barvě). Zobrazení číselníku je velmi realistické včetně stínů pod ručkami nebo světelných odlesků broušeného číselníku. Díky kvalitnímu zpracování displaye a podsvícení (LTPS LCD) jsou ručičky a indexy dobře viditelné i v silném slunečním světle a při nízkém osvětlení a úsporném režimu.
Softwarovou nabídku oblíbených hodinkových funkcí doplňuje budík, stopky a odpočítávání, jejichž grafika je zpracovaná ve stylu klasických hodinek TAG Heuer.
V blízké době se chystají i další grafické varianty číselníku, takže z Google Play Store bude možné stáhnout si číselník hodinek například ve stylu oblíbeného ambassadora.

Stylové je i zobrazení interaktivních funkcí a aplikací (např. počítač kroků). Základní informace z vybraných aplikací jsou vidět na 3 kruhových ukazatelích chronografu na pozici 6, 9 a 12 a po rozkliknutí ukazatele se ukáže obrazovka s podrobnými daty příslušné aplikace.
Oblíbené aplikace, sportovní funkce i upozornění mají velmi přehlednou grafiku, snadno čitelná data a intuitivní ovládání. Pro začátek TAG Heuer po bezplatné registraci nabídne ke stažení aplikace Insiders (lifestyle), GolfShot Pro (golf), RaceChrono Pro (motosport) nebo Viewrangers (turistika), které jsou určeny pouze uživatelům TAG Heuer Connected. Specielně vyvinutý Software Development Kit (SDK) umožní budoucí rozšiřování nabídky aplikací.
Propojení na jiná elektronická zařízení umožňuje Bluetooth a Wi-Fi. Paměť má kapacitu 4 GB a lithiová baterie nejnovější generace vydrží celý den. Malý zabudovaný mikrofon umožňuje komunikaci prostřednictvím Google voice.
Pokud hodinky nejsou v dosahu připojeného telefonu nadále funguje výpočet, zobrazení a výměna dat aplikací pomocí Wi-fi a také spojení s cloudem. Budík, odpočítávání, hudba nebo počítání kroků fungují i když jsou hodinky zcela odpojeny.
Díky Android Wear jsou softwarové možnosti hodinek Connected prakticky neomezené: v současné době jsou pro jejich uživatele nachystány ke stažení tisíce aplikací. Základní aplikace ověřené a používané miliony uživatelů jsou již na hodinkách nainstalované (např. Google Fit, Google Translate, Google Maps nebo Google Search).

Hodinky lze synchronizovat s telefonem, který má operační systém Android 4.3+ nebo iOS 8.2+. Nabíjí se kontaktní nabíječkou, na kterou stačí hodnky jen položit. Záruční doba je 2 roky, jako u všech ostatních produktů TAG Heuer. Navíc zákazník získává možnost vyměnit na konci záruční doby své TAG Heuer Connected za hodinky TAG Heuer Carrera se švýcarským mechanickým strojkem ve stejném titanovém pouzdře. Tyto hodinky byly vyrobeny specielně pro majitele TAG Heuer Connected a budou pro ně v TAG Heuer rezervovány.