TAG Heuer oficiálním sponzorem WTCC Události

Švýcarský výrobce luxusních chronografů má nového partnera ze světa odvážných ze světa odvážných pilotů, rychlých kol a silných motorů.

World Touring Car Championship to je místo, které voní benzínem, olejem a rychlostí, to jsou lidé, kteří nemají ve zvyku podléhat pod tlakem. Proto TAG Heuer spojil své síly právě s tímto světovým šampionátem a společně zavítali i do nedaleké Bratislavy na Slovakia Ring, který se se svojí celkovou délkou 5 922 m řadí mezi nejdelší v Evropě a kvalitativními a bezpečnostními parametry vytváří okruh zázemí nejen pro prestižní světové šampionáty pod hlavičkou FIA.

Přinášíme Vám zpravodajství z právě ukončených závodů:

Minulý víkend slovenský motoristický okruh Slovakia Ring hostil nejlepší jezdce silničních automobilů na světě. Nepochybujeme o tom, že za úspěchem celých závodů nestojí jen samotní jezdci, ale i perfektní organizace, kvalita a show, která tu byla pro návštěvníky připravena. Závody v průběhu uplynulého víkendu byly toho důkazem. Tisíce diváků si na Slovakia RIingu přišlo na své. Kromě závodů samotných zaujala i nová Fan Village WTCC, která přinášela během víkendu zábavu pro celé rodiny, rozhovory i autogramiádu s jezdci světového i slovenského motosportu. V doprovodných závodech měli fanouškové možnost vidět i vozidla jako Porsche 997 GT3 Cup, Lotus Elise Cup a Suzuki Swift Cup.

Ve Fan Village návštěvníci mohli zažít virtuální jízdu na okruhu, ponořit se do závodnického světa a do pozice řidiče závodního speciálu pomocí virtuální reality nebo si v simulátoru převrácení vozidla na vlastní kůži vyzkoušet, jak důležité jsou správně zapnuté bezpečnostní pásy. Celkově prišlo během víkendu FIA WTCC na Slovakia Ring rekordních téměř 40-tisíc návštěvníků.

V úvodním závodu se z vítězství těšil Portugalec Tiago Monteiro na Hondě Civic WTCC. Pro tohoto bývalého jezdce F1 to byl osmý triumf v kariéře ve WTCC. V dramatickém závodu získal prvenství v zatáčce 8 po dobře připraveném a překvapujícím útoku na Maročana Mehdiho Bennaniho v Citroënu C-Elysée WTCC. Třetí místo vyhrál britský závodník Rob Huff, týmový kolega Monteira z Hondy. 

Hlavní závody nejlépe začaly pro Holanďana Nickyho Catsburga v Ladě Vesta WTCC. Ten se po výborném startu dostal před Citroën Yvana Mullera, vítěze kvalifikace. Mladý talentovaný Holanďan vedl 7 kol, ale pak na něho úspešne zaútočil José María López, úřadující dvojnásobný mistr světa WTCC z Argentiny. Hvězda továrenského Citroënu se může za dva roky v této kategorii motoristického sportu pochlubit vítězstvími na všech okruzích MS, ale na Slovensku ještě nikdy nevyhrál. Slovakia Ring se mu podařilo dobýt až dnes a měl z toho obrovskou radost. Po čtyřech závodech světového šampionátu FIA WTCC je tak na čele průběžného hodnocení před Tiagem Monteirem, který skončil v Hlavním závodě na 2. místě před třetím Nicky Catsburgem v Ladě.