The Greatest Události

„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize.“ – Muhammad Ali

Muhammad Ali – boxer, filantrop a velký bojovník, jehož zápasy se nesmazatelně zapsaly do historie sportu a do srdcí mnoha sportovců. Půl roku po jeho smrti a víc než padesát let poté, co vybojoval svou první zlatou medaili na Olympiádě v Římě, je stále idolem vrcholových sportovců i malých kluků z ulice. Jeho pevná morálka, revoluční technika a odvaha bojovat za své sny, vize a víru z něj udělaly nesmrtelnou legendu.  “Sportovec století” v žebříčku Sports Illustrated a žebříčku GQ, Posel míru OSN, držitel Prezidentské medaile svobody a Ceny za celoživotní zásluhy od Amnesty International… seznam jeho občanských ocenění je stejně dlouhý jako seznam jeho boxerských medailí.

The Greatest party

The Greatest Of All Time – „Největší“, to byla jeho přezdívka a tak se jmenoval i charitativní event ve slavné Gleason’s Gym v Brooklynu, kde Muhammad Ali trénoval. TAG Heuer a společnost Muhammad Ali Enterprises v roli hostitele zde uvítali Aliho ženu Lonnie a jeho bývalé soupeře George Chuvala a Earnie Shaverse i další slavné boxery Evandera Holyfielda, Roberta Durána a Julia Césara Cháveze. Jean-Claude Biver, TAG Heuer CEO a prezident hodinkové divize LVMH, přišel v doprovodu ambassadorů a přátel značky TAG Heuer: fotbalisty Toma Bradyho, hokejisty Henrika Lundqvista a bussinessmanky Iris Apfel. 

Gleason’s Gym

Gleason’s Gym je legendární boxerský klub v brooklynském DUMBO (Down Under the Manhattan Bridge Overpass). Kromě Muhammada Aliho vychoval přes 130 světových boxerských šampionů a několik desítek vítězů amatérské soutěže Golden Gloves. Už celých 65 let klub sídlí v prvním patře úplně obyčejné budovy v jihovýchodní části New Yorku. Jeho dveře jsou však bránou do zcela jiného světa – zdi plné plakátů bývalých boxerských šampionů, uprostřed čtyři boxerské ringy, plno boxovacích pytlů a trenažerů a všude obrázky Muhammada Aliho.

Muhammad Ali Center

Majitel klubu Bruce Silverglade má dnes přes 75 let a s láskou hovoří o spojení své Gleason's Gym se slavným šampionem. "Sem chodil trénovat na zápas, při kterém dobyl svět", říká o slavném utkání roku 1964 mezi Alim a Sonny Listonem. Lehký a rychlý mladík, který recitoval poezii a podle svých slov létal jako motýl a bodal jako včela, nastoupil proti divokému a krutému světovému šampionovi v těžké váze. Zápas, který chtěl vidět celý svět. Ali Listona vyřídil během šesti kol a odstartoval tím svoji legendární boxerskou kariéru. Velmi intenzivní a plnou vítězství i proher, na jejímž konci stojí hromada medailí, několik filmů, autobiografie, čtyři manželky, sedm dětí a také velká charitativní organizace Muhammad Ali Center, jejímž prostřednictvím propůjčuje své jméno v zemích, kde se vyskytuje hladomor a chudoba, podporuje vzdělávací úsilí všeho druhu, propaguje adopci a povzbuzuje lidi k respektu a lepšímu vzájemnému porozumění.

Pamětní speciální edice TAG Heuer Carrera Calibre 5 Ringmaster „A Tribute to Muhammad Ali“

Právě pro tuto nadaci a exkluzivně pro event v Gleason's Gym vznikla ve švýcarských dílnách TAG Heuer jediná celozlatá verze modelu Carrera Ringmaster zvaného A Tribute to Muhammad Ali. Tyto tříručkové hodinky se speciální stupnicí pro timing boxu jsou inspirované slavnými stopkami Heuer Ringmaster. Jsou zabalené ve stylovém kufříku společně s boxerskými rukavicemi s autogramem Muhammada Aliho, pamětní medailí a certifikátem pravosti. Jediný zlatý exemplář z této edice už na aukci v Gleason’s Gym získal svého majitele a výtěžek z prodeje dorazil na konto Muhammad Ali Center!